“Lielo rūķīšu” pasākumi

Kas visu izteic bez mēles?

Man saka: tā grāmata,

Ar viņu vislabākās spēles

Un mīļākā saruna.

28. martā pirmsskolas grupiņas,, Lielie rūķīši” devās uz Galēnu pagasta bibliotēku, kur aplūkoja Veco grāmatu izstādi. Bērniem bija iespēja izšķirstīt veco grāmatu lappuses, izlasīt nosaukumus, noskaidrot, cik katra grāmata veca, kurā gadā tā izdota. Bērni varēja salīdzināt, kādas grāmatiņas bija agrāk, ko lasīja bērni, un kādas grāmatiņas lasa mūsdienu bērni. Bērni secināja, ka jaunāko grāmatu vāka noformējums ir daudz  košāks, zīmējumi lielāki un skaistāki. Veco laiku grāmatās ir mazāk zīmējumu, tie ir melnbalti, grāmatu lappuses nodzeltējušas. Bērni noskaidroja, ka kādreiz grāmatiņas pirka par rubļiem, tagad tādas naudiņas nav. Mūsdienās mēs pērkam grāmatas un norēķināmies ar eiro un centiem. Tika secināts, ka katra vecā grāmata ir pārdzīvojusi paaudžu maiņu un naudas maiņas laikus. Izstādē varēja aplūkot arī vecās lūgšanu grāmatiņas, kuras savās rokās turējušas vecmāmiņas un vecvecmāmiņas…

Pēc tam bērni aplūkoja arī izstādi ,,Rudens ziemas atmiņās”. Izstādē varēja redzēt sniegavīrus un pūcītes, kas darināti dažādās tehnikās un no dažādiem materiāliem.

Pēc bibliotēkas apmeklējuma bērni devās uz parku, lai izzinātu, kas notiek dabā agrā pavasarī. Visur bija redzamas sniegpulkstenītes, kas cilāja savas baltās zvaniņu galvas pretī baltajiem, lielajiem mākoņiem, kas peldēja debesu jumā un sijāja sīkas, smalkas sniega meitiņas – sniegpārsliņas, kas vēstīja, ka, spītējot aukstajiem laikapstākļiem, dabā ir sākusies atmoda, atnācis agrs pavasaris…Prom ejot parkā noķērām lielu, nekustīgu krokodilu, kas laiski guļ un  sagaida apmeklētājus dažādos gadalaikos.

          ,,Lielie rūķīši” ar lielu nepacietību gaidīja Lieldienas un jau laicīgi sāka gatavoties svētkiem. Darbojās radoši ar papīru – grieza, locīja un līmēja. Katram bērnam sanāca skaists, košs un dzeltens cālis un raiba vistiņa. Audzinātājas palīdzēja bērnu darbiņus iesaistīt kopdarbā, kam deva nosaukumu ,,Pretī Lieldienām.” Sanāca skaisti izstādes

darbi – cāļi, kas šūpojas Lieldienu šūpolēs, izrotātās ar sniegpulkstenīšu virtenītēm, un vistiņas, kas gaida Lieldienas sētā uz žoga. Vēl izstādi papildināja skaists sniegpulkstenīšu grozs ar taurenīšiem. Izstādi izvietojām skolas gaitenī, lai tā priecē visu skolas saimi.

5.aprīlī ,,Lielie rūķīši” devās uz R. Mūka muzeju, lai aplūkotu Galēnu pamatskolas un Preiļu Mūzikas un mākslas skolas skolēnu radošo darbu izstādi ,,Dubultā jubileja.” Bērni atzina, ka izstādes darbi ir savdabīgi un unikāli. Bērniem bija prieks kopā ar muzeja māksliniecēm  Ingu Skrūzmani – Mičuli un Gitu Palmu darboties radošajā darbnīcā. Šoreiz darbs bija ar krāsaino papīru, šķērēm un līmi. Katram bērnam sanāca skaists cālēns un zaķēns, kam par pamatu bija katra apvilktā plaukstiņas kontūra, kurai tika pievienotas detaļas, lai sanāktu zaķēns un cālēns. Darbiņi izdevās akurāti un koši, kas vēl vairāk tuvināja bērnus svētku noskaņai. Paldies māksliniecēm par svētku noskaņas radīšanu! 

Pasākumu ,,Kas to Lieldienu iešūpoja,” svinējām pirmsskolas grupiņā 11. aprīlī kopā ar bērnu vecākiem. Lai noskaidrotu, kā tika svinētas Lieldienas katrā ģimenē, bērni izspēlēja spēli – spoguļattēlu, kur viens bija kustību atdarinātājs, otrs minētājs un runātājs. Tādā veidā tika noskaidrotas Lieldienu svinēšanas tradīcijas katrā ģimenē.

Zaķenīte Baltgalvīte visiem bija sagatavojusi dažādus uzdevumus. Uz vārda LIELDIENAS katra burta bija savs paveicamais uzdevums.

L – bērni lēkāja dejas laikā un atdarināja ,,zaķa sapnīti.” IE – gāja rotaļās. Skanot mūzikai, katrs rotaļas dalībnieks padeva zaķēnu viens otram. Rotaļa izvērtās jautra un skanīga. L – lielījās, dziedot dziesmiņu ,,Ar gailīti Rīgā braucu.” D – dziedāja dziesmiņas ,,Kas tie tādi dziedātāji,” un ,,Maza bērna pavasara dziesma,” lai radītu īstu svētku noskaņu. IE – dziedāja kā cālīši dziesmiņā ,,Cālīši – pulciņā.” N – nokrāsoja zaķēnu. Bērniem vajadzēja kastītē iepilināt dažādu krāsu pilītes, pa kurām ripoja pērlītes un nokrāsoja kastītē ielikto papīra zaķēnu. Šī nodarbe bērniem ļoti patika un zaķēni sanāca raibu raibie. A – vajadzēja atraktīvi izkustēties. Zaķenīte aicināja visus pievienoties zaķu dejai un veikt dažādas kustības. S – sagaidīt ciemiņus. Bērniem bija liels pārsteigums, kad ciemos ieradās divas grāmatu vistiņas – no Galēnu un Sīļukalna pagastu bibliotēkas. Zaķenīte aicināja pievienoties atraktīvajai dejai, bet vistiņas bija ieradušās ar grāmatiņām, lai kopā ar bērniem izlasītu stāstiņus. Izlasot M.Runguļa ,,Olu skolu,” izrādījās, ka arī olas iet skolā. No K. Apškrūmas stāsta ,,Olu krāsošana,” bērni uzzināja, kāpēc ruņčukam un kucēnam jāmizo sīpoli un jāraud. 

Vistiņas bija ieradušās ar dāvanām, skaistiem konfekšu burkāniem un zaķēnu. Paldies vistiņām par sagādātajām dāvanām un ciemošanos mūsu svētkos!

Pasākuma turpinājumā bērni baudīja svētku prieku ārā. Katrs lēca maisā kā zaķēns pakaļ savai Lieldienu košajai oliņai. Bērni jautrojās pagalmā, šūpojās un spēlēja spēles.

Svētku noslēgumā zaķenīte visiem svētku dalībniekiem bija sarūpējusi pārsteigumu -svētku torti, kā pateicību par labi paveiktajiem uzdevumiem.

          13.aprīlī skolā notika pavasara kross. Krosā piedalījās arī pirmsskolas grupiņu bērni. Meiteņu grupā pirmo vietu izcīnīja Madara Čaunāne, otro vietu ieguva Alise Strēlniece, trešo vietu – Luize Bernāne. Zēnu grupā pirmais finišu sasniedza Artūrs Solovjovs, otrais ieskrēja Edgars Solovjovs un trešais finišēja Roberts Mičuls. Bērniem bija patiess prieks par iegūtajiem diplomiem.

Atbildēt