Septembra pasākumi pirmsskolā

Rudens klāt, 

Jau āboli krīt zālē,

Koku lapas košas krāsojas.

Un ik rītu bērnudārzā,

Atkal bērni pulcējas.

Roku rokā sanāk kopā,

Katram draugam uzsmaidīt!

Raitiem soļiem, smiekliem, čalām,

Katru dienu piepildīt!

                                    (D. Taurīte)

Pirmais pasākums pirmsskolas grupās, protams, bija Zinību diena. Tā ir ne tikai mācību atsākšanas diena, bet arī atkalredzēšanās svētki. Vecāko pirmsskolas grupu skolotāji ar prieku sagaidīja bērnus un viņu vecākus ar saulespuķēm izrotātajos ,,Rūķīšos”. Bērni mazliet bikli, bet starojošām acīm sniedza saviem skolotājiem ziedu pušķīšus.  Kopā ar skolotājām un auklīti bērni gāja rotaļās un dejās. Vecāki rakstīja savus novēlējumus gan bērniem, gan skolotājiem. Bērni zīmēja un krāsoja savu sapņu puķi, bet tikmēr vecāki ar  audzinātājām pārrunāja svarīgākās lietas, uzsākot jauno mācību periodu.

“Mazo rūķīšu” grupiņā bērnus un vecākus sagaidīja runcis Muris, jo galvenais skoliņas direktors – rūķis Rū bija devies  darba darīšanās uz citu skolu.  Muris iejutās skolotāja lomā, vadīja dažādas aktivitātes un pārbaudīja, vai bērni un viņu vecāki ir gatavi uzsākt pirmsskolas gaitas. Uzdevumi bija dažādi bērniem un vecākiem bija jāparāda dziedāt un dejot prasme, veiklība un ātrums – balonu pūšanas un bumbiņu mešanas sacensībās, valodas prasmi runcis Muris pārbaudīja, uzdodot āķīgus jautājumus (piemēram, “Vai tu proti lasīt kaķu grāmatas? Vai tev ir aste un ūsas? Vai tu baidies no suņiem?”). Pārbaudījumu visi izturēja godam – un, kā balvu saņēma saldumus. Mājup bērni devās priecīgi, līdzi ņemot krāsainos balonus un saldos našķus. 

2. septembrī pirmsskolas 4.-6.g. grupas bērni kopā ar audzinātājām apmeklēja Roberta Mūka muzejā Līvas Kaprāles tekstilmākslas izstādi ,,Atmiņu sejas”. Uzzinājām, ka tekstilmāksliniece specializējas filcēšanā. Pati māksliniece mums pastāstīja, ka viņas darbos apzināti nereti tiek konfrontētas attēlojamā materiāla  un tehnikas vizuālās un fizikālās īpašības. Bērni iepazina, kas ir filca materiāls, kā tas tiek pielietots darbos, kur filcējums, kam tradicionāli lemts būt blīvam un biezam, tiek transformēts smalkās, plānās putekļveidīgās gleznās. Vilna, lins un dažādās citas šķiedras, kas saistītas kopā slapjās filcēšanas tehnikā, sniedz māksliniecei plašas iespējas gleznieciska tēla  un grafiski bagātīga līniju zīmējuma veidošanai. Dominējošie violetie un zaļie toņi ir arī autores mīļākās krāsas. Darbu autore pastāstīja, ka filcēšanas procesu viņa izjūt kā akvareļglezniecību, tā ir kā toņu jaukšana un daudzkārtaina uzklāšana. Autores pašportrets ar dažādu formu un krāsu izteiksmi kļūst par mainīgu emociju atspoguļotāju. Šāda veida un materiāla darbu izstādi bērni aplūkoja pirmo reizi, tāpēc darbi izraisīja īpašu sajūsmu un apbrīnu.

No 5. līdz 12. septembrim pirmsskolas grupu āra teritorijā norisinājās “Rudens ziedu parāde.” Veselu nedēļu visus priecēja krāsainais ziedu tārpiņš, kurš bija izrotājies ar rudens puķēm – asterēm, krizantēmām, gladiolām, mārtiņrozēm. Blakus bija izvietojusies arī smaidīgā saulīte un čaklais rūķītis. Paldies bērniem un viņu vecākiem par krāšņajiem ziediem!

29. septembrī pirmsskolas grupās tika svinēta Miķeļdiena. Latviešu tautasdziesmās Miķelis tiek dēvēts par labu un bagātu vīru, kā arī maizes tēvu. Miķeļi ir ražas svētki. Un pēc latviešu tautas ticējumiem, ja Miķeļos līst, būšot silta ziema. Miķeļdienas rīts sākās ar nelielu lietutiņu, kas norāda, ka tomēr būs silta ziema. Pirmsskolas grupu bērni šajos svētkos ieradās ar sarkaniem, ziliem, zaļiem, raibiem, rūtainiem lietussargiem un veidoja kopīgu lietussargu izstādi, kurai noslēdzoties bērni ar kastaņiem atzīmēja skaistāko lietussargu. Gustavs – krāšņākā lietussarga īpašnieks – balvā saņēma jaunu lietussargu. 

Vecāko grupu bērni šajos svētkos rotāja telpas, no atnestajiem dārzeņiem izgatavoja dažādus dārzeņu tēlus.  Tika izspēlētas rotaļas, dziedātas dziesmas un minētas mīklas.

“Mazo rūķīšu” bērni grupas telpās meklēja un “vāca” dārzeņu ražu, tad šķiroja dārzeņus, atkārtoja to nosaukumus. Krāsoja un līmēja Miķelīša tēlu. Pēc tam gāja rotaļās. Svētku noslēgumā – cienājās ar āboliem.

Svētki bija jauki, interesanti un sagādāja bērniem daudz pozitīvu emociju.

Pirmsskolas grupu skolotājas