3. klasē piedalās #CODE WEEK

Šogad ir ES Programmēšanas nedēļai jeb EU Code Week 10 gadu jubilejas gads. Galēnu pamatskolas skolēni Code Week aktivitātēs piedalās jau 3. gadu, programmēšanas tēmas izmantojot datorikas mācību priekšmetā.

3. klases skolēni 12. oktobrī apguva algoritmiskas darbības, veidojot “Slepenu ziņu” un tad to nosūtot citiem, lai atšifrē. Šo metodi savā personīgajā saziņā esot izmantojis Jūlijs Cēzars. Lai gan šāda veida šifrēšanu ir vienkārši uzlauzt un tādēļ to neizmanto svarīgam saturam, tā parāda, kā slepenu atslēgu var izmantot ziņojumu nosūtīšanai tādā veidā, ka tā izlasīšana sagādā grūtības visiem, izņemot paredzēto saņēmēju.

Skolēni ļoti atzinīgi novērtēja nodarbību. Visi izglītojamie saņēma dalības sertifikātus.