Erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”

”FIZMIX Eksperiments” ir AS “Latvenergo” erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa galvenais mērķis: veicināt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veidot izpratni par videi draudzīgas enerģijas ieguvi, izmantošanu un saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Sacensība risinājās visas Latvijas mērogā – konkursā sacentās komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas.

Kopumā, Latgales reģionā, konkursam pieteicās 51 komanda, kas bija vislielākais komandu skaits starp visiem reģioniem. Latgales reģionā startēja arī Galēnu pamatskolas 8.klases komanda “Zaļie Ņūtoni” un 9.klases komada “Elektrolīts”.

Komandu “Zaļie Ņūtoni” pārstāvēja: Daniels Kristiāns Jansons (kapteinis), Reinis Lacs, Edīte Rimša, Evelīna Lempa, Aleksis Dreijers. Savukārt, komandu “Elektrolīts” veidoja: Miks Severīns Bernsons (kapteinis), Ričards Bainors, Samanta Ruža, Annija Tumāne, Ģirts Kristijs Pudulis.

Konkursa atlases kārta notika neklātienē, no 21. februāra līdz 21.martam. Atlases kārta sastāvēja no 22 konkursa ekspertu un iedvesmotāju sagatavotiem dažādas grūtības pakāpju uzdevumiem.

“Elektrolīts” atlases kārtā ieguva 26 punktus un ierindojās 31. vietā Latgales reģionā. “Zaļie Ņūtoni” ieguva 27 punktus un ierindojās 29. vietā starp visām Latgales reģiona komandām.

Lai arī pusfinālam neesam kvalificējušies, skolēni uzrādīja labus rezultātus šajā konkursā. Paldies skolēniem par ieguldīto laiku un vecākiem par atbalstu!