FizMix eksperiments pusfināls

Skolēnu erudīcijas konkursam, kuram ir atklātās fizikas olimpiādes statuss, šogad kopumā bija pieteikušies 1080 skolēni, un tā pirmā atlases kārta norisinājās neklātienē. Savukārt 300 zinošākie 8. un 9. klašu skolēni no visiem Latvijas reģioniem 13. aprīlī tikās konkursa pusfinālā un finālā, kas norisinājās Latvijas Fizikas festivāla ietvaros. Arī Galēnu pamatskolas 9.klases komanda “Degošie drošinātāji” (komandas sastāvs: Arturs, Astrīda, Dans, Rendijs, Kristiāns Ričards) izcīnīja iespēju piedalīties konkursa pusfinālā. Komandām bija jāsacenšas vairākās kārtās, risinot Latvijā vadošu ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus. Bez fizikas tajos bija jādemonstrē erudīcija arī citos dabaszinātņu priekšmetos, tādējādi parādot vispusīgas zināšanas.

Pēc pusfināla visas dienas garumā mums bija iespēja piedalīties izglītojoši izklaidējošā pasākumā, kuru veidoja Latvijas zinātnes un zinātkāres centri, dažādi tehniskās jaunrades un interešu pulciņi, lielākās Latvijas augstskolas un citas izglītības iestādes, kā arī uzņēmumi. Pasākuma noslēgumā ar koncertu skolēnu erudīcijas konkursa dalībniekus un fizikas svētku apmeklētājus priecēja grupa “Astro’n’out”.