Izstādes apmeklējums un radošā zīmēšanas stunda

1.martā pirmsskolas lielie un mazie rūķīši devās uz Roberta Mūka muzeju, lai aplūkotu Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra studiju programmas ,,Māksla” maģistrantu radošo darbu izstādi – ,,Abstrakta diena”.

Izstāde ir veltījums latviešu dzejniekam, filozofam un reliģiju pētniekam Robertam Mūkam viņa 100 gadu jubilejā. Grupas ekspozīciju veido septiņu autoru (Nellijas Muižnieces, Gitas Palmas, Santas Riževskas, Annas Stalīdzānes, Initas Šteinbergas, Adelīnas Varlamovas un Zeltītes Barševskas) radošie stāsti, kurus aplūkojot, bērniem radās priekšstats, kas ir abstraktā māksla, kur darbu autores ekspresīvi spēlējas ar atbrīvotas formas krāsu laukumiem, noskaņu vai dinamikas pilniem līniju ritmiem. Autori droši un emocionāli atklāj skatītājam subjektīvas dzīves jēgas vizualizācijas, individuālas abstraktas dienas stāstu vai filozofiskas pārdomas.

Guvuši iedvesmu izstādē, bērni, atgriežoties no muzeja, ar prieku ķērās klāt krāsām, otiņām un sāka strādāt – jaukt un atvasināt krāsas, lai arī viņiem sanāktu abstraktās mākslas darbi. Pēc tam tika izveidota mākslas darbu izstāde grupiņas telpās.

8.martā vecāko grupu bērni devās ciemos uz Roberta Mūka muzeju, jo bija saņēmuši ielūgumu no māksliniecēm Ingas Skrūzmanes-Mičules un Gitas Palmas.  Mākslinieces bija iecerējušas kopā ar bērniem radoši pastrādāt. Radošajā  zīmēšanas stundā bērni krāsoja burbuļplēvi, taisīja ar to nospiedumus un ar pirkstiņu zīmēja puķīti. Sanāca skaisti un krāsaini darbiņi. Bērniem patika darboties sev neierastā vidē kopā ar māksliniecēm. Paldies viņām par to! Zīmējumus bērni paņēma līdzi uz grupiņu, lai pievienotu tos jau izveidotajai abstrakto zīmējumu izstādei.