“Lieli rūķīši” svin Sveču dienu

2. februārī pirmsskolas grupiņas lielie rūķīši svinēja Sveču dienu. Tā ir diena pašā ziemas vidū. Sveču dienā ir vērts veikt dažādus rituālus- veiksmes, laimes, mīlestības ,skaistuma un savu spēju vairošanai. Ar šo dienu noslēdzas Ziemassvētku laiks un sākās agrs pavasaris. Šajā dienā bērni bija atnesuši no mājām skaistākās un interesantākās sveces, tāpēc grupiņā varējām izlikt sveču izstādi. Katrs bērns stāstīja par savām svecītēm, raksturoja to formu, krāsu un citas, svecei raksturīgas, īpašības. Noskaidroja katras krāsas nozīmi, jo sveču dienā jādedz konkrētas krāsas sveces. Sveču dedzināšana un liešana noteikti ir galvenā Sveču dienas tradīcija. Bērniem bija iespēja, dedzinot svecītes, pilināt karstus sveķus formiņās, no tiem, sveķiem atdziestot, iznāca skaisti dekori, kas līdzinājās rotām, kuras bērni izrotāja ar spīdumiņiem un pērlītēm.

Sveču dienā, pēc latviešu tautas ticējumiem, cilvēkiem ir jābūt jestriem, jo tikai tādā veidā iespējams veicināt skaistumu un nodrošināt veiksmīgu gadu, tāpēc arī bērni šajā dienā rotaļās gāja un daudz smējās.

Interesanta, pamācoša izklaide bērniem bija lomu spēles. Katrs no bērniem iejutās kādā tēlā un izrunāja, izspēlēja teatralizētu izrādi ,,Rūķis sveču lējējs”, kurš pazīstams kā gaismas nesējs cilvēkiem rudens un ziemas tumšajos mēnešos. Stāsts arī par cilvēcību un draudzību, par sniegavīru, kurš devās ciemos pie draugiem, taču tie, bailēs, ka tas siltumā varētu izkust, tika atraidīts un devās sagaidīt atkusni, lai tas viņu izkausētu, taču rūķis svečulējējs, uzrunājis draugus, kuri bija atraidījuši sniegavīru, kopīgi ar visiem, devās meklēt sniegavīru un atrada, mierināja un deva padomu, kurā vajadzētu ieklausīties ikvienam un gūt mācību. Lai iepriecinātu cilvēkus, nemaz nevajag dārgu un spožu lietu! Katrā sirsniņā mīt kāds dārgums, kuru varam veltīt cilvēkam, vajag tikai uzsmaidīt kādam, samīļot, noglāstīt un mēs redzēsim kā uzplaukst mūsu sniegtā mīlestība cilvēku acīs. Nu sniegavīrs saprata, ka var sniegt prieku cilvēkiem un tā būs laba dāvana!

Vēl šajā dienā bērni skaisti zīmēja dažādas formas sveces. Īpaši skaistas sanāca sveces, kas bija dzīvnieciņu formas .Bērniem patika tās skaisti izkrāsot ar krītiņiem, fonu noklājot ar ūdenskrāsām.

Sveču diena bija izdevusies ar interesantām, pamācošām nodarbēm.