“Maizes svētki” pirmsskolā

Rudens nāca sētiņā
Graudi bira klētiņā,
Būs maizīte arājam
Būs graudiņi kumeļam.

Maize ir viens no pārsteidzošākajiem cilvēku darba produktiem.  Maize cilvēkam ir vajadzīga katru dienu. Bez tās nevar iztikt ne brokastis, ne vakariņas, ne svētku mielasts. Maize ir labklājības simbols! Senatnē pret maizi vienmēr izturējās īpašā veidā, salīdzinot to ar sauli, zeltu, ar pašu dzīvi.

No kurienes nāk maize? Varbūt bulciņas aug uz koka?

16. novembrī bērniem bija iespēja iepazīties ar maizes ceļu ,,Maizes svētkos”. Galēnu pirmsskolas bērni  uzzināja maizītes ceļu „ No graudiem līdz maizītei”. Bērni izspēlēja improvizācijas teātri ,,Trīs maizes kukulīši” un noklausījās pasaku ar uzdevumiem  ,,Kukulītis”. No graudiņiem tika veidoti burtiņi. Bērni iepazinās ar graudiem, salīdzināja dažādas vārpas un lika maizes puzles. Bērniem bija iespēja izcept savas svētku maizītes un izveidot savu recepšu grāmatiņu, pierakstot tajā savu recepti. Ar ceptām maizītēm tika pacienāti arī vecāki, kuriem tās ļoti garšoja.