Oktobra pasākumi pirmsskolā

Oktobrī pirmsskolas grupās notika daudzveidīgi pasākumi. 

Rudens ir laiks, kad visi ziedi dārzā redzēti, visi augļi un dārzeņi nogaršoti un raža ir novērtēta. Un tieši šajā laikā “Mazo rūķīšu” grupiņā norisinājās “Neparasto dārzeņu izstāde.” Katrs bērns atnesa kādu dārza velti ar neparastu vai interesantu formu. Pēc tam šie dārzeņi un augļi tika dekorēti un papildināti. Un tā tapa īsti brīnumi, piemēram, “Burkānu mošķīši;” “Kabaču meitene;” “Tomāts – gardegunis; ” “Ķirbju smaidīgā ģimenīte.” Pēc tam tika veidota izstāde grupiņas telpās. Bērniem šis pasākums ļoti patika un sagādāja daudz pozitīvu emociju!

Karjeras nedēļas ietvaros Galēnu pamatskolas pirmsskolas grupiņu bērni katru dienu iepazina kādu no profesijām, tikās ar šo profesiju pārstāvjiem viņu darbavietās.

“Mazie rūķīši” praktiski iepazina pārdevēja, pastnieka un bibliotekāra profesiju.  

Pirmajā dienā bērni devās uz tuvāko veikalu “Madaras,” lai uzzinātu svarīgāko par šo profesiju. Pirmsskolas audzēkņus laipni sagaidīja pārdevējas – Inese Tumāne, Zita Reine, Jolanta Upeniece. Bērni uzzināja, kāpēc ir vajadzīgs veikals; ko var nopirkt veikalā; kā notiek iepirkšanās. Katram līdzi bija paņemta naudiņa  un bērni varēja iejusties pircēja lomā, iegādājoties kādu kāroto gardumu.     

          Otrajā dienā bērni tikās ar Galēnu pasta nodaļas vadītāju Mariju Dārznieci, kura  iepazīstināja ar savu profesiju. Audzēkņi uzzināja, kas strādā pastā; kāpēc ir vajadzīgs pasts; ko var darīt pastā. Bērni iejutās klientu lomā un katrs iegādājās krāsainu aploksni.

          Trešā tikšanās bija ar Galēnu pamatskolas bibliotekāri Renāti Stikāni. Audzēkņi vizuāli iepazina, kā izskatās bibliotēka, uzzināja, kāpēc ir vajadzīga bibliotēka, apskatīja dažādas grāmatas. Tā kā bērni pirmo reizi bija šajā iestādē, tad skolas bibliotekāre katram izsniedza apliecinājumu par pirmo bibliotēkas apmeklējumu. Tas bija jauks pārsteiguma mirklis! 

          Vecāko pirmsskolas grupu bērni karjeras nedēļas ietvaros iepazinās ar ļoti daudzām profesijām – dizaina un tehnoloģiju skolotājs, bibliotekārs, pasta darbinieks, dārznieks, audējs, šoferis, ekskavatorists, zemnieks.

Dizaina un tehnoloģiju skolotājs Mareks Briška pastāstīja bērniem par savu profesiju. Audzēkņiem tika parādītas dažādās tehnoloģiskas ierīces. Īpašu interesi  izraisīja drona palaišana un vadīšana. Katram bērnam bija iespēja darboties arī ar robotu.

Skolas bibliotēkā bērnus laipni sagaidīja Renāte Stikāne, kas iepazīstināja ar bibliotekāra profesiju. Audzēkņi kopā ar viņu izspelēja “Pasaku par cimdiņu,” pēc tam kopīgi izveidoja grāmatiņu.

Savukārt pasta nodaļas vadītāja Marija Dārzniece pastāstīja par savu profesiju. Bērniem bija iespēja uzrakstīt vēstuli un pēc tam nosūtīt to savai auklītei.

Skolas dārzniece Silvija Gorožniece kopā ar audzēkņiem bērnudārza puķu dobē iestādīja krokusus, narcises un tulpes. Darba procesā bērni ieguva daudz jaunas informācijas par dārznieka profesiju.  

Kopā ar skolotāju Ilonu Sondari bērni iepazina audēja profesiju, audzēkņiem bija iespēja nedaudz paaust grīdsegu.

Karjeras nedēļas noslēgumā vecāko pirmsskolas grupu bērni ar skolotājām devās ekskursijā uz Sīļukalna karjerām, kur tika laipni uzņemti. Pēteris Mičulis pastāstīja par to, ka karjeras aizņem 9 ha lielu teritoriju. Šeit tiek iegūts dolomīts, izmantojot visdažādāko tehniku. Bērniem bija iespēja aplūkot frontālos iekrāvējus, ekskavatorus un  smagās mašīnas.

Dienas noslēgumā savā zemnieku saimniecībā bērnus viesmīlīgi uzņēma Iveta Upeniece. Audzēkņiem bija iespēja apskatīt govis, kā arī vērot slaukšanas procesu. Bērni samīļoja mazos saimniecības kucēnus, iepazina dažādu šķirņu vistiņas. Īpašā sajūsmā bērni bija par poniju Polu, kuru glaudīja un baroja ar burkāniem. Lai būtu interesantāk, saimniece bija sagatavojusi arī radošas un daudzveidīgas aktivitātes, kurās audzēkņi  piedalījās ar vislielāko prieku.

Karjeras nedēļas laikā notika interesanti, praktiski, izglītojoši un bērniem saistoši pasākumi. Liels paldies visu profesiju pārstāvjiem, kas mūs laipni sagaidīja un uzņēma savās darbavietās!

Pirmsskolas grupu skolotājas