You are currently viewing <strong>Pirmsskolā top ziemas dekori</strong>

Pirmsskolā top ziemas dekori

No 6. līdz 10. februārim pirmsskolā norisinājās ziemas dekoru izstāde. “Mazo rūķīšu” grupiņā (1,5 – 3g.v.) nedēļas tēma bija “Ūdens.” Šajā laikā bērni ne tikai uzzināja par ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, bet veica arī eksperimentus ar ūdeni, pētot tā agregātstāvokļus. Bērni veidoja dažādus ledus rotājumus, izmantojot rotaļlietu formas, balonus un plastmasas trauku vāciņus. Ledus dekoros tika ielikts vilnas diedziņš, folija papīrs, sīkas rotaļlietas. Lai ziemas dekori būtu krāšņāki, tika izmantotas arī akvareļkrāsas, lai iekrāsotu ūdeni dažādās krāsās. Formiņas ar ūdeni tika izvietotas ārā un atstātas pa nakti. Cik liels bija bērnu izbrīns, kad nākamajā dienā ūdens bija pārvērties par ledu! Izveidotos ziemas dekorus bērni izvietoja izstādē pie savas skoliņas ārdurvīm.

                Četrgadīgo bērnu grupiņā visa mēneša tēma bija saistīta ar ūdeni. Šajā laikā bērni uzzināja, cik nozīmīgs ir ūdens cilvēku veselībai, daudz pētīja un eksperimentēja ar ūdeni, iepazīstot ūdens dažādās īpašības. Bērni ar lielāko prieku gatavoja ledus dekorus, izmantojot dažādas formiņas, kā arī pildot balonus ar dabas veltēm un ūdeni. Pēc tam ledus rotājumus bērni lika māla pannā, veidojot ledus ,, sautējumu” un veica eksperimentu, atstājot šo ,,sautējumu” līdz nākamajai dienai grupiņas siltajās telpās. Bērni bija pārsteigti, kas tik nav atrodams izkusušajā kopīgajā ,,sautējumā.” Tad bērni šo saturu iepildīja tortes plastmasas traukā un ar šļirces palīdzību izveidoja tortes rotājumus – pildīja konfekšu formiņas ar sarkanu guašas un ūdens šķīdumu. Un tad darbs bija atkal lielajam salam. Nākamajā dienā tapa skaista ledus torte, kas bija tik kārdinoša, ka to pat apēda putni.

Piecgadīgie un sešgadīgie rūķīši arī veica eksperimentus ar ūdeni un izveidoja ziemas dekorus – salēja ūdeni trauciņos, pievienoja dabas materiālus – sausos ziedus, ķērpjus, zariņus u. c. Trauciņus atstāja ārā, kur tie tika pakļauti dažādām gaisa temperatūras izmaiņām. Novēroja, ka tikai pie noteiktas gaisa temperatūras ūdens var sasalt. Sanāca skaisti, krāšņi ziemas dekori. Bērni izņēma tos no trauciņiem, novietoja uz šķīvīšiem, izlika ārā izstādē. Eksperimenti izdevās, bērni guva atziņas par ūdens pārvērtībām ziemas dekoros.