Radošo darbu konkurss veltīts Latgales patriotam un dzejniekam Ontonam Slišānam

 

Dzejnieks, rakstnieks, folklorists, novadpētnieks un mākslinieks Ontons Slišāns ir ziemas saulgriežu bērns, dzimis 28.decembrī, bet vārdadienu svinēja 18.janvārī. Šis laiks Ontonam bija radošais laiks, kad viņš savu aktīvo darbību veltīja Ziemeļlatgalei. Mēģināsim sajust Ontona Slišāna garu – piedaloties radošo darbu konkursā.

Konkursa mērķis: apliecināt piederību un mīlestību savam dzimtajam novadam un stiprināt latgalisko kultūridentitāti.

Ontona Slišāna dzejolis

KOTRU GODU

Kotru godu kaids breinums nūteik.

Div teleišus gūteņa atnas.

Treis jiereņi vuškeņai atskrīn.

Visteņa ūlu bez čaulas izdiej.

Zam ūzula zeiļu pībierst kai dečs.

Vacyns puorstuoj peipiet i olu dzert.

Māmeņa seņgaideitu duovonu nūpierk.

Tieteits nu tierga jaunu mašynu atdzan.

Naktī dabasūs kometu radzu.

Sapynā dīnvydu jyuruos maunu.

Kotru godu kaids breinums nūteik –

I es tuo breinuma gaidu.

Šajā zīmējumu konkursā piedalījās 217 dalībnieki no 22 dažadām skolām. Arī no Galēnu pamatskolas darbus iesūtīja 5.klases skolēni: M.Āriņa, K.Broka, K. Grigorjeva, G.Strods, K.Rimša; 6klase skolēni: K.Reinsone, E.Sprindžs, R.Stafecka, A,Veigulis.

Visi saņēma Pateicības un Atzinība – Guntim Strodam.

Visi iesniegtie darbi paliek Ontona Slišāna Upītes Kultūrvēstures muzeja fondos.