You are currently viewing Skolēni iepazīst Varakļānu pilsētas un novada vēsturi

Skolēni iepazīst Varakļānu pilsētas un novada vēsturi

Latvijas Skolas somas ietvaros skolēni iepazina Varakļānu pilsētas un novada vēsturi, īpašu uzmanību pievēršot grāfu Borhu ietekmei un atstātajam kultūrmantojumam. Meklēja apslēptus ieročus pils pagrabā, vēlāk tos izmēģināja. Ierodoties Varakļānu pilī, jeb tagad muzejā, skolēnus sagaidīja atsaucīgi un zinoši muzeja darbinieki, kas laipni izrādīja, muzeja telpas, kurās bija iespēja uzzināt par Borhu dzimtu, viņu interesēm. Bija iespēja apskatīt seno lietu izstādi, dažadas sakrālā mantojuma lietas: grāmatas, apģērbu, ielūkoties pils kapellā, kur notiek krustības un citi pasākumi, uzzināt Varakļānu vēsturi un slavenības, kas nāk no šī novada un dažādus nostāstus.

Tad devās uz pilsētas centru ar skrejriteņiem, kur pētīja sakrālās, kultūrvēsturiskās celtnes. Skolēni ar drošu aprīkojumu mēģināja pārvarēt blakus tekošo upīti Kažavu un šaut ar loku un bultām.

Paldies 8.,9.klases skolēnu vecākiem par atbalstu!