You are currently viewing <strong>Valentīna diena pirmsskolā</strong>

Valentīna diena pirmsskolā

Laime ir sirdi pret sirdi dot,

Sev prieku cita priekā iemantot,

Sajust, ka pasaulē šajā esi vajadzīgs,

Un mīlestības jūtu piepildīts.

Svētā Valentīna diena jeb Visu mīlētāju diena ir mīlestības svētki, ko katru gadu daudzās valstīs svin 14. februārī.  Tieši šajā dienā mēs īpaši varam izrādīt savu mīlestību, uzdāvināt mīļus nieciņus, pateikt labus vārdus mums tuviem un svarīgiem cilvēkiem. Arī Galēnu pamatskolas pirmsskolā tika svinēta Valentīna diena.  Šīs dienas aktivitāšu mērķis bija radīt bērnos pārliecību, ka katrs ir mīlēts, aprūpēts, gaidīts un mīlestības vērts.

Vecākās grupas (5. – 6. g.v.) bērni paši klāja galdu un pagatavoja saldo ēdienu un uzkodas. Bērni sagrieza mazos gabaliņos zefīru, uzlēja virsū jogurtu un nokaisīja ar dekoriem – sirsniņām. Uzkodām izmantoja speciālu formiņu, lai no tomātiņiem pagatavotu sirsniņas un mandarīnu šķēlītes, kuras sastiprināja ar maziem irbulīšiem.

Bērni radoši darbojās telpā ar dažādiem materiāliem. No veidošanas materiāla izveidoja sirsniņas, tās izdekorēja, uzlika uz papīra – krūzītes formā, kas noderēja kā galda kartīšu dekors. Vēl arī aplicēja sirsniņu un krāsoja lācīti. Zīmēja un krāsoja sirsniņbalonus, kas lidinās zilajās debesīs… Bērni sadalījās divās komandās – minēja burtiņu mīklas, lai noskaidrotu, kura komanda ātrāk uzminēs vārdus.

Bija arī sportiskas aktivitātes ārā. Sniegavīra kostīmā tērpts, bērns slēpa sirsniņbalonu un pārējo uzdevums bija to atrast. Izspēlēja arī balona padošanas, izstāšanās spēli, lai noskaidrotu, kurš no bērniem izrādīsies ātrāks, veiklāks un atraktīvāks.

Skolotāja bērniem par čaklu darbu bija sarūpējusi dāvaniņas, kuras pasniedza pie skaisti klāta Valentīna dienas galda.

No Tevis sākas mīlestība!

Jā, jā…tieši no Tevis!

Tavas sirds!

Nebrīnies – Tavas sirds mīlestības,

Mīlestības pret tuvāko, katru, kas blakus,

Mīlot, piedodot, pieņemot – vienkārši mīlot,

Nes mīlestību pasaulē, darot pasauli labāku, mīlošāku,

Viss sākas no Tevis…

/Egils Dambis/

Vidējās grupiņas (4 g.v.) bērni Valentīna dienā gatavoja apsveikumus savām ģimenēm, veidoja mīlestības koku, rotaļājās. Bērniem bija arī iespēja nofotografēties Galēnu pamatskolā Valentīna dienai veltītajā foto stūrītī. Tā kā pašlaik četrgadnieki apgūst tēmu “Ūdens,” tad tika veikts eksperiments – ūdenī liekot savas salocītās papīra sirdis un vērojot, kā tās atplaukst. Pasākuma laikā ar Photon robota palīdzību bērni dāvāja Raffaello un konfekšu sirsniņas saviem draugiem un skolotājai. Noslēgumā bērni saskaitīja savas konfektes un tad, protams, mielojās ar tām.

          “Mazie rūķīši” (1,5 – 3 g.v.) svētkiem gatavojās jau kādu laiku iepriekš. Bērni pagatavoja krāsainus rotājumus grupiņas noformēšanai.  Tika izveidotas divu veidu sirsniņu virtenes. Viena veida virtenes tika krāsotas ar guašu un pirkstiņkrāsām, izmantojot dažāda lieluma sūklīšus, cita veida virtenēs bija ielīmētas sirsniņas, kuras bērni izveidoja paši, izmantojot spiedogus.

Pirmdien, pirms lielās svētku dienas, tika pagatavotas sirsnīgas dāvaniņas vecākiem. Bērni dekoratīvajos papīra šķīvīšos ar vaska krītiņiem zīmēja dažādus ornamentus un Valentīna dienas simbolu – sirsniņu, pēc tam visu laukumu nokrāsoja ar akvareļkrāsām. Šķīvīša vidū ielīmēja sirsniņu, kas bija veidota aplicēšanas tehnikā.

Otrdien, 14. februārī, grupiņā tika svinēti divkārši svētki – Valentīna diena un Evelīnas dzimšanas diena. Kāds pārsteigums – Evelīna ir dzimusi tieši 14. februārī! Svētkos suminājām Evelīnu, dziedot dzimšanas dienas dziesmiņu un pasniedzot pašu darinātās dāvaniņas, saldumus un balonus sirsniņas formā. Pēc tam bērni pagatavoja Valentīna dienas medaļas sirsniņas formā un apdāvināja viens otru. Bija dejas, kustību rotaļas, ziepju burbuļu pūšanas sacensības un spēles ar baloniem. Bērni cienājās ar vecāku sagādāto kūku, sulu un konfektēm. Paldies vecākiem par dzimšanas dienas un Valentīna dienas cienastu! Svētki bija sirsnīgi un jautri! Var droši apgalvot, ka pasākums ir tiešām izdevies!