5. klases ekskursija uz Jasmuižu

Skaistā, saulainā rudens dienā- 30.septembrī 5.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Raiņa “jaunu dienu zemi”- Jasmuižu.

Skolēnu atsauksmes par tur redzēto, dzirdēto

• Uzzināju par Raini, kā viņš mācījās. Redzēju Jašas upi. Man ļoti patika, bija labas emocijas.
  • Mēs redzējām māla velniņu izstādi. Vēl mēs zīmējām smiltīs uz gaismas lampām. Man viss ļoti patika.
  • Es redzēju Raiņa statuju. Bijām Raiņa mājā, redzējām vecas fotogrāfijas, Raiņa rakstītās vēstules, diplomu, vecas avīzes, ko mēģinājām lasīt. Redzējām māla vāzes. Tilts pār Jašas upi bija kā batuts, mēs pa to lēkājām.
  • Redzēju daudzas vecas grāmatas, ko lasījis Rainis. Uzzināju, ka Rainim bija 2 māsas. Ēkā, kur agrāk bija kūts, tagad var aplūkot daudzus māla izstrādājumus.
  • Man patika melnais kaķis, kurš mūs visu laiku pavadīja.
  • Es uzzināju, ka Rainis Jasmuižā dzīvoja, kad viņam bija 18-25 gadi. Raiņa vecākiem tad bija 85 govis.
  • Redzēju spilvenus, kuri šūti pēc I.Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.
  • Es gribēju, lai mums vēl vairāk ko pastāsta un parāda. Mūs pacienāja ar garšīgu tēju un pīrādziņiem.