Interaktīva performance “Ūdens miega negulēja”

16. oktobrī Galēnu pamatskolas 1.-9.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros iepazina interesantu, aizraujošu, neparastu glezniecības veidu – ebru -, kad krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus, kurus pēc tam var pārnest uz papīra vai auduma. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens.👩‍🎨👨‍🎨

Ar šo glezniecības veidu skolēnus un arī skolotājus iepazīstināja mākslinieki Anda Kolosova un Arno Avotiņš. Nodarbības sākumā no mākslinieku stāstītā uzzinājām, ka ebru tehnika radusies 13.gs.senaja Persijā, tālāk tā attīstījās un uzplauka Turcijā. Sākotnēji ebru darbi tika izmantoti grāmatu un dokumentu dekorēšanai, kā arī kā pamats kaligrāfijai. Mūsdienās to pielieto interjerā, lielu popularitāti iemanto arī ebru video priekšnesumi.

Kad mākslinieki parādīja šīs glezniecības tehnikas pamatus, pie mākslas darbu radīšanas ķērās skolēni. Katrs izlozēja tautasdziesmu, kuru vizualizēja. Un tapa tiešām unikāli, neatkārtojami mākslas darbi! Krāsām un vārdiem mijiedarbojoties, tautasdziesmai tika piešķirts mūsdienīgs un personisks redzējums.❤️

Paldies māksliniekiem Andai Kolosovai un Arno Avotiņam par aizraujošo nodarbību!☺️

Skolēnu atsauksmes:

• Man patika, ka vajadzēja zīmēt puķes, kociņus un saulīti. Noteikti gribu izmēģināt vēl. Paldies! (Marta, 1.kl.)

• Patika zīmējumi un zīmēt bija viegli (Edgars, 2.kl.)

• Patika zīmēt un varēja izraisīt emocijas (Una, 4.kl.)

• Bija kruti un superīgi (Jānis Silverijs, 4.kl.)

• Man ļoti patika, es varētu katru dienu zīmēt uz ūdens (Alise, 2.kl.)

• Man ļoti patika, bija tik forši. Es gribētu, lai viņi reizi mēnesī atbrauktu un mums būtu stunda. Ja tā nesanāks, es gribētu, lai reizi mēnesī tāda stunda būtu skolā. (Adrija, 3.kl.)

• Man patika pilnīgi viss, un žēl, ka tikai viena stunda. Paldies par stundu (Sindija, 3.kl.)

• Man patika gleznot ar irbuli, otu. Paldies tiem, kas izdomāja to nodarbību (Mārtiņš, 5.kl.)

• Bija interesanti, jo nekad to nebiju darījusi (Lāsma, 5.kl.)

• Nenormāli ieinteresēja darbs. Ļoti stilīgi. Labprāt vēl tādas nodarbības (Rūta, 9.kl.)

• Bija izcili un aizraujoši. Man patika zīmēt uz ūdens (Kristīne, 8.kl.)

• Radoši darbi, skaisti (Ēriks, 8.kl.)

• Man patika, ka tas bija savādāk nekā parastā māksla, varēja pats izpausties (Ivita, 7.kl.)

I. Elste