Galēnu pamatskolas skolēni apmeklē Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls”

01.12.2023

Galēnu pamatskolas sākumskolas skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā Latvijas Skolas somas ietvaros uz Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls” – tā ir plašākā motorizēto transportlīdzekļu ekspozīcija Latgalē, kura izvietota vēsturiskajā 19.gs. ēkā Daugavpils cietoksnī.

“Inženieru arsenālā” ir izveidotas četras ekspozīciju zonas ar kopējo platību 2500 m2: industriālā dizaina vēstures un spectehnikas, padomju spēkratu, mototehnikas un rietumu retro automobiļu sektori. Kopumā centrā izvietotas pāri 30 retro automašīnas, vairāk nekā 75 motocikli un mopēdi, liels skaits aksesuāru, auto un moto-modeļu. Īpaša loma veltīta Daugavpils industriālajam mantojumam. Kopā tas viss veido stāstu par reģiona, Latvijas un pasaules tehnikas un dizaina attīstības vēsturi.

Ekspozīcijas galvenā daļa ir pārstāvēta ar objektiem no privātkolekcijām. Vecākie no tiem datēti ar 19. gadsimtu.

Iespaidīgā inženieru arsenāla divstāvu ēka ir uzcelta no 1840. līdz 1845. gadam pēc A. Štauberta projekta. Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Vēsturiski šeit izgatavoja un remontēja apbruņojuma priekšmetus, instrumentus fortifikācijas un sapieru pasākumiem. Šeit atradās krāsošanas, namdaru, ratu, virpotāju, galdnieku, atslēdznieku darbnīcas, lietuve, rasētava, modeļtelpas un citas darbnīcas.

Esam priecīgi un gandarīti par iegūtajām zināšanām, tās izmantosim dizaina un tehnoloģiju , datorikas mācību stundās.