Komandu olimpiāde “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”

Šogad, pirmo reizi, 4. un 5. klašu skolēni piedalījās komandu olimpiādē, kuru organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (LU SIIC) projekta Prātnieku laboratorija ietvaros. Olimpiādes mērķis bija rosināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm, matemātiku un tehnoloģijām. Aktivizēt un padziļināt pētnieciskās darbības, matemātiskās modelēšanas, programmēšanas, radošo prasmju attīstīšanu, kā arī deva iespēju skolēniem iegūt pieredzi problēmrisināšanā.

Galēnu pamatskolu pārstāvēja 4.klases komanda “Gudrākā klase” – Gundija Sondare, Raimonds Bainors, Dāvis Auziņš, Jurģis Strods, Ivita Sprindža, Nikola Upeniece.  Un 5. klases komada “Reaktīvie” – Guntis Strods, Kristaps Rimša, Meģija Āriņa, Emīls Barkovits, Maija Sermā, Ēriks Ivanovs.

Olimpiāde sastāv no 3 kārtām. Pirmā kārta norisinājās tiešsaistē 24.martā plkst.12.00. Skolēniem tā bija pirmā iespēja piedalīties LU tiešsaistes olimpiādē, pilnveidojot IT prasmes. Dalībnieki individuāli pildīja sagatavotos uzdevumus – matemātikā, dabaszinībās, programmēšanā (Scratch vide). Komandas kopējais punktu skaits veidojās summējot visu sešu komandas dalībnieku iegūtos punktus.

Priecājamies un sakām lielu paldies katram skolēnam, kurš piedalījās pirmajā kārtā!