Pirmsskolas “Rūķīšu” svētki janvāra mēnesī

13. janvārī pirmsskolas rūķīši bija krāšņos tērpos pucējušies, lai svinētu Jaunā gada Karnevālu! Uzskata, ka karnevāla svinēšanas tradīcija aizdzen ļaunos garus un ir veids kā atvadīties no ziemas un sagaidīt pavasari. Karnevāls ir neparasts un pretrunīgs laiks-kā radīts dvēseles līdzsvara atjaunošanai.

Bērni bija iejutušies visdažādākajos tēlos, pucējušies dažādās maskās. Karnevālā ieradās nikns vilks un viltīga lapsiņa, cēls karalis un skaista karaliene, apaļš ķirbītis, rotaļīgs runcis un adatains ezis, brūns mazs lācītis un melna vārna. Karnevālā  katram personāžam bija jāveic dažādi uzdevumi, kas atklāja katras maskas būtību. Karalis steidza iekarot karalienes sirdi ar lēcienu tālumā – kurš tālāk aizlēks, tas iekaros karalienes sirdi, vilciņš  un lapsiņa aicināja visus uz rotaļu ,,Adat, bērni, ko adat, vilkam zeķes noadat.”Melnais vārnēns aicināja visus uz putniņdeju, lācītis uz draudzības rotaļu – ,,Lācītis sēž bēdīgs, kas viņam kaiš”, ezītis kopā ar citiem dziedāja un klausījās dziesmiņu ,,Div mozi eži”, ķirbītis organizēja rotaļu ar uzdevumu, kuras laikā bija jāpadod no rokas rokā ķirbītis, kuram palika rokās, tas izstājās, karaliene aicināja slēpot ar papīra lapām. Visiem bija jautri un interesanti.

Kā īpaši viesi, bija ieradušies ciemos teātra pulciņa ,,Komuleits” bērni, kuri iesaistījās Karnevālā un gāja rotaļās, teatrāli izspēlēja lomu spēli – ,,Karalis un karaliene”, spēlēja pārģērbšanās spēli un izpirka ķīlas. Pirmsskolas bērni izteica velēšanos arī citu gadu rīkot grupiņā Karnevālu.

Burkāns, divas odziņas,

Ogļmelnas podziņas.

Pagalmā stāv balts un tīrs

Tikko uzcelts sniegavīrs.

20.janvārī lielie rūķīši devās ārā no telpām, lai celtu sniegavīrus! Katrs vēla sniega bumbas, lai tās celtu vienu uz otras un sanāktu viens varens sniegavīrs-katram savs! Šoreiz iesaistīja arī dabas materiālus-čiekurus, kas dažam sniegavīram noderēja kā deguns un krāsas, kas palīdzēja uzzīmēt acis un muti. Kad sniegavīri tika uzmeistaroti, bērni sadalījās komandās. Meiteņu komanda savēla vairākas sniega bumbas kopā un izveidoja tārpiņu un zaķi, bet puišu komanda cēla cietoksni. Ar guaša krāsām bērni izdaiļoja un izraibināja savas sniega skulptūras. Visiem sanāca skaistas skulptūras, tāpēc uzvarētāju nebija, jo uzvarēja draudzība!

27.janvārī lielo rūķīšu grupiņā notika dzejoļu konkurss ,,Zvirbulis 2023”.Visi bērni skaitīja dzejolīšus, ko bija iemācījušies. Izskanēja sasveicināšanās dzejolīši, tautasdziesmiņas, dzejolīši par rūķīšiem, dabu, janvāra mēnesi, pirkstiņdzejolīši. Katrs bērns skaitīja deviņus dzejolīšus. Paldies žūrijas loceklēm-Regīnai Ružai un Nelijai Sarkai, kas novērtēja bērnu centienus un izteica  uzslavas. Uzvarētāji bija visi, kas uzdrošinājās uzstāties un noskaitīt dzejolīšus. Alise Strēlniece bija pacentusies iemācīties skaistu papildus dzejolīti mājās – kopā ar mammu par pingvīnu ,tāpēc saņēma medaļu un ieguva lielā zvirbuļa titulu! Luize Bernāne arī labi noskaitīja dzejolīšus, tāpēc tika pie mazā zvirbuļa titula, Edgars Solovjovs centās un labi noskaitīja dzejolīšus, ieguva mazā zvirbuļa titulu. Artūrs Solovjovs un Aleksandrs Brahmanis  saņēma balvas par drosmi uzstāties un dzejolīšu skaitīšanu. Visi bērni tika pie garšīgām balvām un dāvanām.

Paši bērni pagatavoja sev pateicības. Katrs fotografēja zvirbulīšus un caur rokas mini printeri izdrukāja bildi, ko līmēja uz pateicības. Konkurss bija izdevies, bērniem bija iespēja izpausties, censties, uzdrošināties uzstāties un par centieniem saņemt novērtējumu-balvas!

Pie lielajiem rūķīšiem ciemos atnāca teātra pulciņa ,,Komuleits” bērni, kas parādīja konkursa bērniem māku, kā dažādās intonācijās, mainoties balss tembram, var skaitīt dzejolīšus, kā mainās dzejolīša noskaņa. Izspēlēja kopīgas lomu rotaļas un spēles. Paldies teātra pulciņa bērniem par piedalīšanos un kopā darbotiesprieku.