“Rūķīšu” atskaite par paveikto pirms Ziemassvētkiem

“Rūķīšu” atskaite par paveikto pirms Ziemassvētkiem

 

Lēnām tuvojas šī gada noslēgums. Palicis ir pavisam maz. Drīzumā svinēsim vienus no jaukākajiem svētkiem – Ziemassvētkus. Šie svētki ir paši sirsnīgākie un mājīgākie svētki, kas piepilda sirdi ar gaišumu un mīlestību. Un Ziemassvētku laiks ir kaut kas pasakains un svēts.

Pirmsskolas “Rūķīši” ar nepacietību gaida Ziemassvētku vecīti, kas atnesīs tik ilgi lolotās svētku dāvanas. Rūķīši ir čakli ļaudis un rūpīgi gatavojas svētku

svinēšanai – rotā telpas un logus, mācās dzejoļus, dziesmiņas un dejas, lai godam sagaidītu Ziemassvētku vecīti un iepriecinātu to. Arī pēdējos mēnešos ir izdarīts ļoti daudz – apgūtas dažādas zinības, svinēti svētki, iepazīta tuvākā apkārtne, izveidoti radošie darbiņi un zīmējumi.

Vēlamies pastāstīt par lielākajiem notikumiem, kas norisinājās “Rūķīšu” mājās.

Pašās septembra beigās svinējām Miķeļdienu. Tie ir rudens saulgriežu un arī ražas svētki. Mazie rūķīši bija sanesuši lielu daudzumu dažādu augļu un dārzeņu. Apskatījām tos, mācījāmies nosaukumus un pēc tam izveidojām no dārzeņiem un augļiem neparastas būtnes un  dzīvnieciņus. Mēģinājām iztēloties un uzzīmēt pašu rudens Miķelīti un viņa mēteli rotājām ar krāsainām rudens lapiņām. Radošie darbi izdevās tiešām fantastiski!Lielie rūķīši arī ar nepacietību gaidīja šos svētkus.Bērniem vajadzēja veikt dažādas spēles ar uzdevumu.Interesants bērniem likās ačgārnais dārzs,kurā viss bija nepareizi-puķu dobē auga dārzeņi,grāvī kartupeļi,kokā āboli.Bērniem vajadzēja spriest un domāt,kas aug nepareizi.Atraktīvas un jautras sanāca stafetes ar dārzeņiem,spēka vingrojumi,īpaši kabaču svarcelšana un kartupeļu mešana spainītī.Radošajos darbiņos bērni arī izmantoja dārzeņus-taisīja dārzeņu nospiedumu Miķelīti.Skandināja tautasdziesmas,pagatavoja savu Miķelīti,gāja rotaļās. Svētku noslēgumā bija jāvāc ābolu raža – nez kāpēc sulīgie augļi bija paslēpušies rotaļu telpā – gan uz krēsliem, galdiem, plauktiem un pat rotaļu mašīnās un klucīšu kastēs! Ar šo darbu čaklie rūķīši lieliski tika galā – visa raža bija novākta! Svētku noslēgumā bija rudens mielasts – nogaršojām dažādu šķirņu ābolus, bumbierus, burkānus un dzērām vitamīniem bagāto ābolu sulu.Lielie rūķīši gatavoja ābolu,vīnogu un aveņu kokteiļus,izmantojot Nutri Bullet blenderi.Sanāca gardi kokteiļi.Bērni dalīja ābolus daļās,secināja,ka vienu veselu ābolu var sadalīt vairākās daļās un salikt atkal kā vienu veselu.Līmēja telpiskas formas lielus ābolus. Bērni bija priecīgi un sajūsmināti par šiem svētkiem.

          Novembris ir Latvijas mēnesis.  Rūķīšu grupiņās notika dažādas aktivitātes, kas bija veltītas Latvijas dzimšanas dienai. Pastaigu laikā tika iepazīta tuvākā apkārtne, koki, rudens puķes, parkā apskatītas koka skulptūras un jaunais bērnu rotaļu laukumiņš.

Rūķīši mācījās dziesmas un dzejoļus Latvijai, rotaļas, izgatavoja telpu dekorus, radošos darbiņus un  apsveikumus vecākiem, piedalījās kopīgajā Galēnu skolas svētku pasākumā, kas norisinājās tiešsaistē, kopā ar vecākiem piedalījās video – sveicienu filmēšanā un Latvijas kolāžu veidošanā. Kolāžas visu novembra mēnesi rotāja Galēnu pamatskolas telpas.

Vēlamies pateikt milzīgu paldies vecākiem, kas atsaucās un  aktīvi iesaistījās kopā ar bērniem pasākumos, kas bija veltīti Latvijas dzimšanas dienai!

Ziemassvētku gaidīšana daudziem sākas tieši ar Adventa laiku. Ar adventes vainagu un pirmās svecītes iededzināšanu. 29. novembrī pirmsskolas grupās tika iedegta šī pirmā adventes svecīte un mēs varējām vērot pasākumu tiešsaistē par godu šim svinīgajam notikumam.

Laiks pirms Ziemassvētkiem ir cerību un pārdomu pilns. Gribam novēlēt šajā laikā, lai ir sirsnīgas sarunas, labas un gaišas domas un staro mīlestība.

Tādā gaisotnē tika sagaidīts skaists Ziemassvētku pasākums,kuram pirmsskolas grupiņu bērni gatavoja priekšnesumus,kurus vecāki varēja vērot tiešsaistē.Bērni bija priecīgi satikt pasakas ,,Kaķīša dzirnaviņas”personāžus,no kuriem varēja mācīties,ka mīlestība,labsirdība  spēj uzveikt visu slikto.Tāds jau ir tas Ziemassvētku laiks-piedošanas laiks,kad izvērtējam labos darbus un apņemamies vairot prieku un labo gribu,par to saņemot- gandarījumu un prieku.Arī šoreiz bērni bija gandarīti un priecīgi saņemt dāvanas no salavecīša,jo bija godam centušies.

Mēs gribam,lai Ziemassvētku vecītis jums zem egles noliek trīs dāvanas-Laimi mājās, Mīlestību ģimenē, Veselību tuvākajiem.

 

Pirmsskolas grupu skolotājas