Skaļās lasīšanas sacensība

Jau piekto  gadu Galēnu pamatskolas skolēni piedalās Skaļās lasīšanas sacensībā. 5. klases skolēni cīnās par piedalīšanos sacensībā reģionā un tālāk Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Šogad uz konkursa 2. kārtu Preiļos devās Kristaps Rimša un Emīls Barkovits. Kristaps bija izvēlējies lasīt fragmentu un Dž.Kinnija grāmatas “Grega dienasgrāmata”, bet Emīls- no B.Džeimsa grāmatas “Ielas kaķis, vārdā Bobs”.

Konkursā sacentās 15 dalībnieki no Preiļu novada skolām. Varējām priecāties ne tikai par aizraujošu grāmatu fragmentu izjustajiem lasījumiem, bet arī par Arta Borovska saksofona spēli.

Par Skaļās lasīšanas čempioniem Kristaps un Emīls nekļuva, toties ieguva vērtīgu pieredzi, arī atziņu, ka lasīt grāmatas- tas ir forši!

Kristapa vēstījums: “Man patīk lasīt grāmatas, īpaši aizraujoši ir fantastikas žanra darbi. Esmu izvēlīgs lasītājs. Ja iesāktā grāmata mani neaizrauj- es to nelasīšu, bet, ja grāmata jau ar pirmajām lappusēm mani ievelk aizraujošos notikumos- es to izlasīšu. Man patīk lasīt daiļdarbus, kuriem ir vairākas daļas- noteikti izlasīšu visas! ”

Emīla vēstījums: “Kas ir grāmata? Tā ir elpu aizraujošs, iedvesmojošs, pamācošs un interesants vairāku miljonu vārdu un burtu juceklis, kas tevi tā aizķer, ka gribas lasīt un lasīt. Bet skaļi lasīt- tas ir kā emocijām, sajūtām un apbrīnam ļaut izlauzties no grāmatu vākiem un vējā ieplūst vēl kāda dvēselē. Lasu grāmatas, lai vakarā ļautos fantāzijai un sapņošanai.”