“Zaļā klase” – no sēklas līdz tankkuģim

8. septembrī 6. un 7. klases skolēni ar audzinātājām devās uz Sarkaņkalnu, lai 31 pieturvietā izietu pilnu meža apsaimniekošanas ciklu, sākot no sēklas līdz pat…tankkuģim.

Ar lielu interesi klausījāmies mūsu novadnieka, Ziemeļvidzemes virsmežniecības mežziņa Jāņa Ences interesanto, izglītojošo un aizraujošo stāstījumu par eglēm. Sacentāmies Cūkmena vadītajā stafetē. Pie Rūķu papa centāmies atpazīt Latvijā augošos kokus. Ar aizrautību iesaistījāmies Zemkopības ministrijas spēlē Meža politika. Uzzinājām, ka, atkarībā no apstākļiem, kādos aug, koks var sasniegt dižkoka apmērus vai būt nīkulīgs.

Guntis un Aldis demonstrēja savas prasmes putnu būrīša gatavošanā un saņēma profesionāļu atzinīgu novērtējumu. Viņu izgatavotais putnu būrītis pavasarī gaidīs iemītniekus- strazdus.

Zēnu interesi piesaistīja meža tehnika- harvesters, forvarders, kokvedējs.  Tā kā visi esam savas zemes patrioti un gatavi aizstāvēt Latviju, ar lielu atbildības sajūtu izmēģinājām zemessargu piedāvātās iespējas- uzvilkt aizsargtērpu, paturēt rokās ieroci, iekāpt militārajā tehnikā.

Un tas vēl nebija viss! Jā vēlies iepazīt mežu, labi pavadīt laiku svaiga gaisā un labā kompānijā- nākamgad dodies uz “Zaļās klases pasākumu”!

Latvijas Finiera  “Zaļā klase” ir Latgales reģiona skolām veltīts izglītojošs pasākums brīvā dabā par Latvijas meža nozari – par mežiem un to apsaimniekošanu, par koksni, tās apstrādi un tālāku izmantošanu, kā arī mācību un karjeras iespējām.