Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

14.novembrī Galēnu pamatskolas 6.klases skolēni devās uz Galēnu pagasta bibliotēku, lai piedalītos Ziemeļvalstu literatūras nedēļas pasākumā “Rītausmas lasījums”. Šī gada tēma- daba Ziemeļvalstīs.

Bibliotekāre Anita Kokina bija sagatavojusi burtu mīklu par Zviedriju, kuru veiksmīgi atšifrējām. Skatījāmies videofilmu un sajūsminājāmies par dabas krāšņumu un daudzveidību Ziemeļvalstīs. Tad sekoja galvenais šī pasākuma notikums- bibliotekāre Anita lasīja fragmentu no zviedru rakstnieces Frīdas Nilsones grāmatas “Ledusjūras pirāti”. Tas ir piedzīvojumiem bagāts stāsts par meiteni Sirī, kura nebaidās stāties pretī pirātiem, lai atbrīvotu no gūsta savu māsu Mikiju.

Paldies Galēnu pagasta bibliotēkas vadītājai Anitai par laipno uzņemšanu, par ieskatu Ziemeļvalstu literatūrā!