23. atklātā tehnoloģiju un dizaina olimpiāde „K. Skalbes pasaka – Kaķīša dzirnavas”

Ideja – redzējums – materiāls – tehnoloģija

2022.gada 5.aprīlī, attālināti tiešsaistē  notika 23.atklātā tehnoloģiju un dizaina olimpiāde. Olimpiādes temats “K. Skalbes pasaka – Kaķīša dzirnavas”. Attālināti olimpiāde notiek jau 2. gadu, to organizē Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Koka mākslas un metālmākslas nodaļa.

Skolēni radoši varēja izpausties šādās tehnikās : Koks, metāls, tekstils, kartons, stikls, kompozītmateriāli, dabas materiāli un iespējamās to apstrādes tehnoloģijas, video stāsta veidošanas materiālos. Kā galvenais elements tika izvirzīts:  Melnā kaķa aste.

Galēnu pamatskolas skolēni bija izvēlējušies tekstila un kokapstrādes tehnoloģijas. Galēnu pamatskolu pārstāvēja:

6.klase – Raitis Lacs, Egīls Sprindžs, Aldis Veigulis,

7.klase – Rinalds Bainors, Sandis Endijs Dimitrijevs, Rendijs Noviks,

8.klase – Edīte Rimša,

9.klase – Ričards Bainors, Annija Tumāne.

Olimpiādes dalībnieku izstrādājumu formāts:

6.–7. klases skolēni
Kompozīcija plaknē 200 x 200 rāmī.

8.–9. klases skolēni
Trīs dimensiju funkcionālā dizaina objekts (priekšmets, izstrādājums ar pielietojumu) vai videostāsts par kādu pasakas varoni max. 3 min.

Skolēnu radošo darba procesu nepārtraukti vēroja eksperti un komunicēja ar dalībniekiem.

Dalībnieki, kuri olimpiādes norisē bija saņēmuši vērtējumu līdz 50% ieskaitot, saņems apliecinājumu par piedalīšanos.
Dalībnieki, kuri bija saņēmuši vērtējumu virs 50% un līdz ar to iekļuvuši ekselences līmenī, saņems ekselences apliecinājumu un ekselences medaļu. R. Laca, E.Sprindža, A.Veiguļa, R.Novika. S.E.Dimitrijeva un E. Rimšas darbi tika izvirzīti ekselences līmenī. Viņu darbi ir iesūtīti vērtēšanai klātienē.
Dalībnieki, kuri būs saņēmuši trīs augstākos vērtējumus katrā vecuma grupā un materiālu tehnoloģiju jomā saņems goda rakstus un personalizētas 23. atklātās tehnoloģiju un dizaina olimpiādes “bronzas”, “sudraba” un “zelta” medaļas un SIA STOKERS balvas.
Apbalvošana paredzēta 26. aprīlī.

Turam īkšķus!