Meža dienas Tērvetē 2022

Agrā 27. maija rītā pētnieciskās spēles “Mežotājs” sacensību laureāti – 8. klase – kopā ar 6. klases audzēkņiem devās ceļā uz Tērvetes dabas parku, lai klātienē saņemtu laureātu diplomu un izcīnīto stipendiju.

 “No skolas uz mežu”, gada lielākajā meža izziņas pasākumā skolām Latvijas meža dienu ietvaros, tika dota iespēja padziļinātāk ielūkoties meža nozarē.

99 dažādās meža izziņas pieturas iepazīstināja ar aktuālāko meža kopšanas, stādīšanas un infrastruktūras principos, meža aizsardzības un atkritumu šķirošanas jautājumos, profesionālas izglītības aktualizācijā meža nozarē, kā arī aktīvās atpūtas mežā īstenošanas iespējām un veidiem.

6. un 8. klases skolēni lielu interesi izrādīja par meža tehnikas izstādēm gan no ārienes, gan arī no iekšpuses apskatot, ar kādām iekārtām strādā meža jomas speciālisti. Daudzus interesēja arī tieši meža jaunaudžu veidošana, kopšana un kokmateriālu ieguve, meža gudrību, medību un vides izzināšana dažādu spēļu veidā, arī ielūkojoties meža dzīvnieku un meža velšu valstībā.

Izstaigājot Tērvetes dabas parka takas, aplūkojot veidotās skulptūras pēc Annas Brigaderes darbu motīviem un novērojot Zemgales plašumus no 39 metrus augstā skatu torņa, skolēni atzinīgi novērtēja pieredzēto Tērvetē un ar nepacietību gaida iespēju vēl kādreiz doties uz šo apbrīnojamo vietu!